MinD-ohjaajat

MIND – KOULUTTAJA

Riitta Silkko-Vainio
MinD-ohjaaja ja kouluttaja, voimavarakeskeinen työnohjaaja
Minteli
Heinämaantie 1105, 16330 Heinämaa
040 562 0934
riitta.silkko-vainio@minteli.fi
www.minteli.fi 

MIND – OHJAAJA

Saija Autio
MinD-ohjaaja, sairaanhoitaja, EASEL työnohjaaja (hevosavusteinen)
Lohja
050 410 4247
saija.autio@netti.fi

Wilma Heikkilä

MinD-ohjaaja, Erityisluokanopettaja, Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

Etelä-Karjala, Lappeenranta ja lähiseudut

050 301 6444

wiimahevostoiminta@gmail.com

Johanna Kymäläinen
MinD-ohjaaja, vyöhyketerapeutti, Eettisen hevosmiestaidon ohjaaja
Tmi Vitaliana
045 677 0565
johanna.kymalainen@vitaliana.net

Mira Lahtela
Mind-ohjaaja, hyvinvointitalliyrittäjä
Hepovaaran hyvinvointitila
Tiensivuntie 4
82430 Puhos, Kitee
050 411 9466
hepovaara@gmail.com
www.hepovaara.com


Sari Lintula
MinD-ohjaaja, Perhehoitaja, kuntouttavat perhesijoitukset, vanhempi-lapsi kuntouttavat sijoitukset.
Sosiaalipedagogisen hevostoiminnan ohjaaja
Tapolankuja 51
31630 Minkiö
041 431 7879
sari.k.lintula@gmail.com

Anne Lännenpää
MinD-ohjaaja, sosionomi, henkinen valmentaja, NLP-practitioner, seksuaalineuvoja (opiskelija)
Turpasatama
Linnanpelto, Sipoo
050 545 4330
turpasatama@gmail.com
www.turpasatama.com

Nina Malmberg
MinD-ohjaaja, lähihoitaja
Niemenkyläntie 692
02570 Siuntio
0407322229
Anu Marttinen
MinD-ohjaaja, Lasten ja Nuorten erityisohjaaja, harrasteohjaaja
Joutsantie 1494
52620 Kuitula (Etelä -Savo)
040 716 8080

Tiina Partanen
MinD-ohjaaja, psykoterapeutti, työnohjaaja (STOry)
Tmi Tulihta
Torikuja 11, RIIHIMÄKI
050 572 8780
tiina.partanen@tulihta.fi
www.tulihta.fi

Karoliina Sorvari
MinD-ohjaaja, Sosionomi
KS Taiten
Espoo
karo.sorvari@gmail.com

Susanna Vauhkonen
MinD-ohjaaja, Psykiatrian, hoitoalan, autismityön, perhetyön ja Nepsyn ammattilainen
Voimauttava hevostoiminta Tmi Ilohirnahdus

Hanhikankaantie 12
77110 Paltanen
044 272 3012
sudenkorentoinen@gmail.com
Fb – Tmi Ilohirnahdus Susanna Vauhkonen

Tommi Wessman
MinD-ohjaaja, Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja, Eettisen hevosmiestaidon ohjaaja
Herkkä Hevosmies Oy
Malmilantie 53
04500 Kellokoski
044 333 0221
tommi@herkkahevosmies.fi

www.herkkahevosmies.fi