MinD-ohjaajat

MIND – KOULUTTAJA

Riitta Silkko-Vainio
MinD-ohjaaja ja kouluttaja, voimavarakeskeinen työnohjaaja
Minteli
Heinämaantie 1105, 16330 Heinämaa
040 562 0934
riitta.silkko-vainio@minteli.fi
www.minteli.fi 

MIND – OHJAAJA

Saija Autio
MinD-ohjaaja, sairaanhoitaja, EASEL työnohjaaja (hevosavusteinen)
Lohja
050 410 4247
saija.autio@netti.fi

Taru Eronen
MinD-ohjaaja, koiralähtöinen koirankoulutus -ohjaaja, koirajooga-ohjaaja
Espoo
tarusto73@gmail.com

Leeni Heikkinen
MinD-ohjaaja, LMI-johtajuuskehittäjä, Työ- ja organisaatiopsykologia po, DI, MTI
Turvassa Coaching & Consulting Oy
Lahti, Päijät-Häme
040 865 1084

Anne Heimonen
MinD-ohjaaja, sosionomi, henkinen valmentaja, NLP-practitioner, seksuaalineuvoja (opiskelija)
Turpasatama
Linnanpelto, Sipoo
050 545 4330
turpasatama@gmail.com
www.turpasatama.com

Jutta Hokkanen
MinD-ohjaaja, MVT-vyöhyketerapeutti, työhyvinvointipalvelut
Pirttimäentie 259
76100 Pieksämäki
050 5624 505
jutta.hokkanen@gmail.com

Ulla Hukka
MinD-ohjaaja, sosiaalipedagoginen hevos- ja koiratoiminta ohjaaja, eläinavusteinen valmentaja, Ihminen tavattavissa mentor -harjoittelija
Cardehumma
Toivolantie 115
12600 Läyliäinen
040 567 1667
info@cardehumma.fi
www.cardehumma.fi

Johanna Kymäläinen
MinD-ohjaaja, vyöhyketerapeutti, Eettisen hevosmiestaidon ohjaaja
Tmi Vitaliana
045 677 0565
johanna.kymalainen@vitaliana.net

Mira Lahtela
Mind-ohjaaja, hyvinvointitalliyrittäjä
Hepovaaran hyvinvointitila
Tiensivuntie 4
82430 Puhos, Kitee
050 411 9466
hepovaara@gmail.com
www.hepovaara.com

Juulia Lammensalo
MinD-ohjaaja
16330 Heinämaa
juulia.lammensalo@hotmail.com

Pia Lempinen
MinD-ohjaaja, Toimiva perhe – ohjaaja, psykiatrinen sairaanhoitaja – diakonissa
pia.k.lempinen@gmail.com

Sari Lintula
MinD-ohjaaja, Perhehoitaja, kuntouttavat perhesijoitukset, vanhempi-lapsi kuntouttavat sijoitukset.
Sosiaalipedagogisen hevostoiminnan ohjaaja
Tapolankuja 51
31630 Minkiö
041 431 7879
sari.k.lintula@gmail.com

Linda Loimijoki
MinD-ohjaaja, Sosionomi (AMK)
02550 Evitskog
050 308 3528
linda.loimijoki@gmail.com

Katri Malin
MinD-ohjaaja, Sairaanhoitaja YAMK
Lahti
050 597 7522
katri.malin@gmail.com

Satu Mikkelinen
MinD-ohjaaja, näyttelijä, näyttelijäntyön ohjaaja, käsikirjoittaja
Helsinki
satu@mikkelinen.net

Tiina Partanen
MinD-ohjaaja, psykoterapeutti, työnohjaaja (STOry)
Tmi Tulihta
Torikuja 11, RIIHIMÄKI
050 572 8780
tiina.partanen@tulihta.fi
www.tulihta.fi

Karoliina Sorvari
MinD-ohjaaja, Sosionomi
KS Taiten
Espoo
karo.sorvari@gmail.com

Susanna Vauhkonen
MinD-ohjaaja, psykiatrian. perhetyön. autismikuntoutuksen, hoitoalan ammattilainen ja osaaja. 
Voimauttava hevostoiminta Tmi Ilohirnahdus

Hanhikankaantie 12
77110 Paltanen
044 272 3012
sudenkorentoinen@gmail.com
Fb – Tmi Ilohirnahdus Susanna Vauhkonen

Tommi Wessman
MinD-ohjaaja, Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja, Eettisen hevosmiestaidon ohjaaja
Herkkä Hevosmies
04340 Tuusula
tommi@herkkahevosmies.fi 
www.herkkahevosmies.fi

Anu Virtanen
MinD-ohjaaja, lastentarhaopettaja, sosiaalipedagogisen hevostoiminnan ohjaaja, ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja
Anun Arkki
Pohjanmaantie 428
31630 Minkiö
040 767 4403